Důvody, proč se místo klasických kanceláří přestěhovat do coworkingu

Když jako začínající projekt sháníte kancelářské prostory, existuje velká pravděpodobnost, že je nepotřebujete. Dost možná vám mnohem lépe poslouží coworkingové centrum. Jaké jsou jeho reálné výhody?
 zasedačka s tv
1)      Nižší cena
Asi první věc, která člověka napadne, jsou nižší náklady. Týmu o pár lidech se mnohem více vyplatí zaplatit členství v jednom z coworkingů než se upsat nájemní smlouvou do nějaké kanceláře. Místo, který takto budete moci využívat, je navíc násobně větší. Je totiž běžnou praxí, že coworkingová centra mají spoustu společných prostor – od kuchyňky/kavárny přes posilovnu až k rozsáhlému open-space, který mohou členové využívat dle libosti.
 
Z toho vyplývá, že coworking se vyplatí nejen díky nižšímu nájmu, ale také díky vybavení. Zařídit plnohodnotnou kuchyň, kvalitní ozvučení, xbox s televizí, kožená křesla a případně posilovnu stojí nemalé peníze a ve vlastních kancelářích byste si tento luxus mohli dovolit až po letech úspěšného fungování (nebo s investorskými penězi).
 
2)      Profesionálové na dosah
Mladý a nezkušený tým potřebuje relativně často pomoci. Google ne vždy na vše stačí a klasické konzultace nejsou nákladově úplně příznivé. Díky práci v coworkingu získáte možnost interakce s desítkami profesionálů z různých oborů. Vedle vás může sedět grafik a o stůl vedle pak vývojář nebo copywriter. Není pak nic snazšího, než je slušně oslovit se svým dotazem.
 multi-obrazovky v kanceláři
Protože se ve většině coworkingových center pořádají různé události jako panelové diskuze nebo startupové pitche, naskytne se vám bezprostřední možnost oslovit investora nebo mentora. O tom se vám v klasické kanceláři nemůže ani zdát.
 
3)      Žádná ponorka
Když budete se svými kolegy téměř 24/7 zavřeni v jedné místnosti, snadno to může narušit vaše vztahy. Někdo preferuje dělat své úkoly v klidu, jiný má rád akčnější prostředí, někdo si do kanceláře vodí známé a tak dále. V případě coworkingového centra máte vždy možnost “utéct” do společných prostor a na určitý čas si z něj udělat své pole působnosti. 
 

Summary
Důvody, proč se místo klasických kanceláří přestěhovat do coworkingu
Share