Barvy oživí váš byt a zvednou vám náladu – vědecky prokázáno!

Barvy oživí váš byt a zvednou vám náladu – vědecky prokázáno!

Vědci zjistili, že pokud je váš byt nebo pokoj příliš šedivý, nese to s sebou pošmournou náladu. Naopak pokud si do bytu pořídíte to správné vybavení a barevné doplňky, můžete se těšit dobré náladě a většího entusiasmu. Jak to zařídit? Jaké barevné prvky skloubit dohromady a co se k sobě hodí? Jaké dekorace mohou být barevné a jaký nábytek byste si mohli pořídit? Nalezněte u nás inspiraci.
posezení u knihovny
Jak správně zacházet s barvami?
Musíme mít na paměti některá známá pravidla. Například to, že světlé barvy zvětšují a vyhlazují, zatímco černé zmenšují a zvýrazňují. Pokud zkombinujete černou a zářivou barvu, docílíte bolehlavu a neustálého pocitu stresu. Pokud použijete červenou barvu, musíme myslet na to, že se jedná o barvu vášně a agrese, která nemusí nutně působit na naše emoce dobře, pokud je jí použito příliš velké množství.
žlutá kuchyň

Jak tedy uživit byt, aniž by nás to negativně ovlivnilo?

1.       Správný odstín
Je nutné použít tu správnou hloubku barvy. Pokud použijete červenou, vyhněte se tmavému tónu, dokonce i když máte jinak světlé doplňky. Ideálně vymalujte červeně jenom jednu, nejmenší stěnu.
2.       Pastelové barvy
Použijte barvy pastelové, a to hlavně na doplňcích, jako jsou křesla, kuchyňské linky nebo třeba povlečení v ložnici, ale také barvy malby nebo dekorací.
posezení u knihovny
Pořiďte si potah na nábytek!
Máte nudnou šedou sedačku, která vás už nudí? Možná by nebylo na škodu pořídit si potahy na sedačku nebo na křesla. Můžete využít nejrůznějších barev a velikostí. Tyto potahy navíc nejsou ta drahé, takže si můžete pořídit hned dva nebo tři sety a měnit je. Jednak se tím potahy méně ničí a jednak můžete měnit barvu svého interiéru, jak často si budete přát, například pro nejrůznější příležitosti. Skvělou výhodou je také to, že se potahy dají vyprat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup