Betonové ploty Praha – cesta k zajištění soukromí na vlastním pozemku

Betonové ploty Praha – cesta k zajištění soukromí na vlastním pozemku

Praha je překrásné město, kdo ji poznal trochu více do hloubky, resp. ji alespoň procestoval během několika dnů, měl možnost dovtípit se o tom, s jak členitou a rozmanitou krajinou se tu můžete setkat. Je to ovšem také město, plné průmyslových objektů a staveb, s počtem obyvatel přesahujícím jeden a čtvrt milionu. A právě zde se mnohdy uplatní v obydlených částech chránit své soukromí patřičným oplocením.

břečťan na zdi

Kombinace betonového a živého plotu – zajistit ochranu soukromí před pohledy lidí zvenčí dokáže jen zdivo. Možností se nabízí více, počínaje cihlami a tvarovými bloky a konče kameny uvnitř drátěné konstrukce, ovšem je tu ještě jedno řešení, dnes velmi často využívané – betonové ploty Praha https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-praha/. Největší předností je zřejmě rychlost výstavby a nízké nároky na prostor, stačí totiž ukotvit do země svislé sloupky s drážkami a pak do nich vsouvat tenké desky. Tloušťka desek nepřesahuje 7 cm, je pak tedy jistou možností využít svěží zeleně a zkombinovat betonový výlisek s živým plotem. Desky mohou mít různý povrchový reliéf a barvu a tímto způsobem lze vytvořit i esteticky přijatelné řešení. Výšku oplocení přizpůsobíte podle šíře desek, která je standardně 50 cm.

cihlová zeď

Zahradní terasa – módní vlna zahradních teras, které se stavěly dokonce i v rovném terénu navýšením vrstvy zeminy, zasáhla Československo již v 70. letech minulého století. Dnes se opět vrací do popředí zájmu, takto členitý terén je totiž příznivější na psychiku a působí více prostorově i v uzavřeném terénu. Jednotlivé části zahrady lze oddělit i betonovými deskami vsazenými do sloupků, ponechat je v původní podobě nebo je nechat prorůst popínavými keři. Tímto způsobem lze také oddělit okrasnou část od užitkových záhonů, od kompostu či výběhu pro zvířata. Možností, jak betonové ploty tvarovat, je mnoho a vyplatí se inspirovat některými hotovými stavbami zdokumentovanými na fotkách či na videu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup