Challenger Deep

Challenger Deep


Tajuplné místo na zemi, které navštívilo méně lidí než Měsíc. Mariánský příkop se svojí hloubkou 11 034 m je opravdu unikátní a láká po desetiletí pozornost vědců i dobrodruhů. Toto nejhlubší místo světa se nachází v Tichém oceánu poblíž Japonska. Změřit hloubku nebylo nijak snadné a pokusy se musely opakovat. Teplota vody je v místě okolo 0 stupňů pro běžné cestovatele je prakticky nemožné se k místu vůbec přiblížit. Tento mořský příkop je dlouhý úžasných 2550 km a široký 69 km. Tlak je v této podmořské hloubce 1000 x vetší než na hladině, což ovšem nebrání životu ani v tomto extrémním prostředí. Nicméně při ponoru Victora Vesca v roce 2019 byly na dně příkopu objeveny i plastové odpady.

cestovní pojištění

Pokud se i vy chcete vydat za objevováním, nemusíte zamířit přímo do Mariánského příkopu. Stačí si vybrat prověřenější lokality, které nabídnou také velké množství zážitků a vnesou do vaší krve křičnou dávku adrenalinu. Můžete si vyrazit třeba na výlet na rovník, do deštného pralesa nebo ledoborcem až na Severní pól. Proč ne. Nezapomeňte si přibalit slunečník, pláštěnku nebo oteplovačky. |Budete je určitě potřebovat. Kromě výbavy bude zapotřebí samozřejmě hodně peněz a také pojištění.

cestovní pojištění

Protože komplikace v takovéto destinaci se mohou opravdu tak prodražit, že třeba zadluží i několik vašich dalších generací. Prostě bez pojištění do těchto míst ani omylem, a navíc je pochopitelně ideální sjednat pojištění na nejvyšší úrovni, které dokáže pokrýt všechna možná i zdánlivě nemožná rizika. S průjmem nebo vymknutým kotníkem se z italského Bibione zajisté dostanete domů ve větší či menší pohodě, ovšem pokousání opicemi nebo omrzlé nohy na takovýchto výpravách mohou být opravdu nezávidění chtěnými zážitky. Pojišťovna AXA je natolik silná, že dokáže pomoci v každé prekérní situaci Pokud si nebudete jisti, jaký typ pojištění je právě pro vás ideální, je možné obrátit se na jejich odborníky.