Chcete se konečně vyspat jako na obláčku? Vyměňte svou starou matraci!

Chcete se konečně vyspat jako na obláčku? Vyměňte svou starou matraci!

Jen málokdo si vlastně uvědomí, že spánkem strávíme v průměru jednu třetinu života. Je proto zásadní, aby se nám dobře usínalo a ještě lépe probouzelo. Pokud tomu tak není, velmi často je na vině nevyhovující matrace. Tento problém má ale naštěstí vcelku jednoduché řešení, tedy za předpokladu, že se při výběru té nové zaměříme na několik faktorů. A věřte, že v tomto případě nebude tím nejdůležitějším cena.

matrace milada

Luxusní matrace rozhodně nemusí být drahé. O tom nás mimo jiné může přesvědčit některý z českých výrobců matrací. Asi nejdůležitějším faktorem při rozhodování však není cena, ale materiál, ze kterého je matrace vyrobena nebo její tuhost. Tuhost matrace se odvíjí od preferencí jedince, ale i jeho tělesné hmotnosti nebo výšce. Zatímco matrace s vyšší tuhostí bude vyhovovat spíše mužům s vyšší tělesnou hmotností, měkčí matrace zase uvítají ženy či děti.

Krom tuhosti je ale dobré se samozřejmě zaměřit i na typ matrace. Zákazník má obecně na výběr ze tří typů matrací: latexové, pružinové a pěnové. Pro lepší představu si alespoň v krátkosti jednotlivé typy matrací představíme.

Latexové matrace
Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů matrací. Disponují dlouhou životností a stálostí. Nejsou však příliš vhodné do vlhkého prostředí a jsou také méně prodyšné. Navíc jsou nevhodné pro osoby s nadměrnou potivostí nebo alergiky na latex.

matrace margita

Pružinové matrace
Také se vám ve spojitosti s pružinovými matracemi před očima vybaví uvolněné pružiny, které při každém pohybu tlačí do zad? To už dnes naštěstí nehrozí! Jejich podoba se totiž zásadním způsobem proměnila. Díky své vysoké prodyšnosti si budou ale spíše rozumět s pevnými rošty.

Pěnové matrace
Bez nadsázky by se dalo říci, že pěnové matrace doslova ovládli české ložnice. Skvěle se přizpůsobí tělu a poskytují mu maximální oporu. Vyzkoušejte jedinečnou akci na matrace 1+1.