Dovolená je za rohem

Dovolená je za rohem

Dovolená je čas, kdy si odpočineme od práce, od povinností v domácnosti a načerpáme síly. Někdo dává přednost poznávání nových míst a někdo zase jezdí roky na stejné místo, které si oblíbil. Typické je Chorvatsko, kam se statisíce Čechů vrací každý rok. Velmi oblíbená je město Makarska a nebo třeba Istrie, kde najdete nádhernou vodu a krásné pláže.

moře chorvatsko

V posledních letech je velmi populární i Rumunsko či Albánie, kde i přes značné předsudky můžeme najít krásnou architekturu a mnoho nádherných pláží s průzračnou vodou. Někteří lidé tyto země označují za levnou náhradu Bali, protože protože právě Bali je světoznámé svými nádhernými průzračnými vodami a legendárními chatičkami přímo v moři.

Ať už se rozhodnete cestovat kamkoliv, je potřeba si zájezd předem zarezervovat. Teď v červnu už je většina zájezdů vyprodaných a další volné termíny jsou až koncem léta. I koncem léta si můžete užít spoustu krásných chvil v zahraničí někde u moře, ale musíte počítat s tím, že vám zaměstnavatel dá dovolenou i v jiný termín než jste původně zamýšleli.

letiště tabule

I u nás je krásně
Pro mnoho lidí je sice dovolená synonymem přímořského letoviska, ale další část lidí dává přednost dovolené v tuzemsku. Právě tuzemská dovolená může být pro celou rodinu levnější než dovolená u moře. Najdete zde mnoho krásných míst, která stojí za to, abyste je navštívili. Vyhlášená jsou lázeňská města, kam si můžete skočit třeba na masáž nebo do sauny.

Rozhodli jste se pro zahraničí?
Jestli se balíte na dovolenou za hranice, určitě je potřeba myslet na všechno. Kromě toho že si musíte sbalit všechny věci protože už se pro ně nedostanete, musíte zajistit dům či byt před nezvanou návštěvou. Zároveň si musíte sjednat opravdu dobré cestovní pojištění, které vám pokryje náklady spojené s léčbou a případným pobytem v nemocnici v zahraničí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup