Dovolená v rámci Španělska znamená objevování maurské nádhery

Dovolená v rámci Španělska znamená objevování maurské nádhery

Už sice nejsou emiráty, ale po maurských dobyvatelích zůstalo zejména na jihu Pyrenejského poloostrova tolik krásy, že turistický ruch nemůže zůstávat stranou – stál by totiž vlastně sám proti sobě. Ano, města jako Granada jsou vyhledávaná nejen kvůli Alhambře, své si najde pozorný návštěvník i na Mallorce a v mnoha dalších destinacích. Pojďme si doporučit tři takové, nad nimiž slunce zájmu cestovatelů zajisté nezapadá a dá se směle prohlásit, že tuto pozornost zřejmě neohrozí vůbec nic…

cadiz

Začněme třeba v Seville, centru Andalusie

Název, který region dostal od Maurů a je pravdou, že tu dodnes na jejich osídlení najdeme desítky odkazů. Sevilla je srdcem Andalusie a nejen proto, že je na jihu, očekávejte, že jde o skutečně pulzující metropoli, která se nezastaví ani s pozdním soumrakem. Muslimové tu vládli po osm století a například dnešní katedrála, pocházející z dob gotiky a nesoucí ve své době i prvenství na Starém kontinentu, vyrostla na místě, kde stávala někdejší mešita. Pokud se chcete pokochat pohledem na jednu z opravdu vysokých staveb, nesmí vám uniknout Giralda – dnes zvonice katedrály, dříve minaret mešity a symbol Sevilly, který se hrdě pne prakticky až do stometrové výše.

sevilla

Zahleďme se ale i na další lokalitu, která zažila staletou muslimskou nadvládu, jakou je například právě Córdoba. Vždyť přeci byla centrem moci těchto dobyvatelů a zdejší chalífa se stal svého času neomezeným vládcem regionu, dokonce byl přitom zcela nezávislým na Orientu. Mezquita aneb mešita o jedenácti lodích a její typické okolní uličky, které připomenou středověk, kdy Córdoba skutečně rozkvetla, to je zdejší nejzajímavější lokace. Navštivme ale i přístav Cádiz, který je na jižním cípu Pyrenejského poloostrova. Původní fénický přístav zažil největší slávu až nějakou dobu po objevení Ameriky. Aby také ne, když do něj proudilo tolik zlata!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup