Evropské hory

Evropské hory


Nikdo jistě nepochybuje o tom, že je na horách krásně. Nelákají každého, ale spoustu lidí ano, a proto tam někdy bývá i přelidněno. To se ovšem nedá nic dělat. Ve větších výškách se setkáváme (zatím ještě) se sněhem a lze zde provozovat zimní sporty. Lyže a boby jsou například častým prostředkem k zábavě a hodně lidí jich využívá. Někde se ještě dají objevit i sáňky, ale ty jsou již spíše historickou záležitostí. Kdo se nemíní mačkat na sjezdovce, může se vypravit někam do klidu, což dělají nejvíce právě horolezci. Lozí po těch skalách a ledovcích a mohou se třeba pochlubit co všechno již zdolali. Málokterá hora jim odolá. I nejvyšší hora Evropy již padla, a to hodně dávno. Kterou mám na mysli?

Elbrus

Inu, spory, zda je to Mont Blanc, nebo Elbrus ponecháme stranou. Nebudeme bádat nad tím, kde je skutečně nejvyšší bod a zda Kavkaz náleží zeměpisně do Evropy. Podíváme se na obě sporné a vlastně tak budeme mít klid. Takže Elbrus je v Kavkaze, jak již zmíněno a je vysoký pět tisíc šest set čtyřicet dva metry. Mont Blanc je v Alpách a je vysoký čtyři tisíce osm set pět metrů. Jak je vidět, je to dost podstatný rozdíl, který jistě zajímá hlavně horolezce. A je jasné, že nahoru se nedostane kdejaký jouda, ale je třeba mít znalosti, zkušenosti i fyzickou výdrž.

Mont Blanc

Na Mont Blanc se dostanete s průvodcem, bez něj to asi nepůjde, proto si připravte peněženky. Laciná záležitost to rozhodně nebude, ale jistě to bude stát za ten pocit a tu krásu. Určitě si to vychutnáte. Předpokládám, že na hory nejedete bez pojištění, protože to bych vás musel mít za šílence. Základní pojištění vám totiž, zvláště u rizikového sportu, nepokryje všechny výdaje za léčení, a tak se lehce může stát, že se dostanete do situace, která vás finančně naprosto zruinuje. Ještě, než vyrazíte, skutečně na to myslete a raději dejte pár desítek korun navíc, abyste si mohli hory užít v klidu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup