Fidget spinner – mánie, která vás MŮŽE PŘIJÍT PĚKNĚ DRAHO!

Fidget spinner – mánie, která vás MŮŽE PŘIJÍT PĚKNĚ DRAHO!

Děti po této jednoduché hračce se třemi kuličkovými ložisky, centrovanými kolem kruhové obruče v jejím středu, doslova šílí a tato vlna nadšení zasáhla i jejich starší vrstevníky. Není snad nikdo, komu je pod dvacet, kdo si s chytrou vychytávkou alespoň jednou nezatočil! Hračka byla však původně určená dětem s ADHD, tedy hyperaktivitou, spojenou s poruchou pozornosti, která se projevuje neustálým vrtěním se, hraním si s prsty vlastní ruky, nadměrným mluvením, odbíháním od rozdělané práce, nadměrným vyrušováním a skákáním do řeči. Nic závažného, říkáte si? Představte si tyto příznaky u běžného dítěte a ZEŠESTINÁSOBTE JE!
fidget spinner v ruce
To už přestává být legrace! Fidget spinner má údajně zlepšovat koncentraci dítěte, děti by měly při jeho používání být mnohem klidnější a věnovat více pozornosti nejen učiteli, ale také probírané látce. Je to způsobeno tím, že hračku celou dobu cítí v ruce. Na druhou stranu byly spinnery na mnoha amerických školách již zakázány, protože naopak rozptylují žáky, kteří si s nimi při vyučování hrají, ale i studenty, kterým se zdá tato hra zábavná a místo matematiky věnují pozornost novým kouskům, které se jejich vrstevníci s hračkami naučili.
"Fidget spinner je pro žáky s ADHD jistě velmi prospěšná věc," nechala se slyšet psycholožka Wendy Rice. "ale většina studentů toto rozptýlení nepotřebuje."
I přes zákazy ve školách popularita spinnerů roste nevídaným způsobem!
jít si hrát
Nejdražší fidget spinner na světě byl vyroben v Rusku a stojí téměř stejnou částku, jako nový automobil!
Autorem nejluxusnějšího fidget spinneru je ruská firma Caviar, specializující se na výrobu drahocenných obalů na mobily, tablety a jiná elektronická zařízení. Jejich sortiment nabízí například zlacené obaly na Iphone 7, osázené diamanty, anebo poněkud kontroverzní obaly na tablety s obličeji Donalda Trumpa, či hlavy Ruska Putina. Na malou chvilku se však i oni nechali zmámit mamonem trendové hračky a vytvořili dva pohádkově snobské typy fidget spinnerů – jeden je celý ze zlata, ten druhý je jen pozlacený a osázený drahými kameny.