Jak správně zlikvidovat laminát

Laminát nepatří do nebezpečného odpadu, ale do obyčejného odpadu. Ve vaší popelnici však určitě nebude dostatek místa hned na úplné odstranění celé staré podlahy. Aby nedošlo k likvidaci starého laminátu na několik časových etap, máte několik alternativ:
zelený kontejner

●     Odvezte starý laminát do recyklačního centra ve vašem okolí. Musíte si však tento materiál naložit a odvést sami. Předtím se pouze obraťte na dané recyklační centrum a informujte se o podmínkách a otevírací době.
●     Máte-li doma krb nebo kamna, můžete starý laminát v nich spálit. Věnujte ale pozornost tomu, které látky byly v laminátu zpracovány. Pokud se podlaha skládá pouze z dřevěných vláken a pryskyřice, můžete ho bez zaváhání spálit. Pokud však na laminátu zůstávají chemikálie a lepidlo, neměli byste ho spalovat doma.
●     Jako alternativu ke krbu či kamnům, můžete laminát také použít na gril.
●     Pokud ve svém městě obecní úřad vyzvedává objemný odpad, můžete takto starý laminát zlikvidovat. V mnoha městech existuje pravidelný objemný sběr odpadu. Informujte se, ale předem, protože laminát nemusí v některých komunitách být uznán jako objemný odpad.
●     Máte-li svou podlahu odborně vyměněnou, můžete se s danou odbornou firmou domluvit likvidaci staré krytiny. To stojí v některých případech malý dodatečný poplatek, ale ušetří vám dopravu na vlastní pěst.
●     Pokud si renovujete podlahu sami, stojí za to, pokud si objednáte smíšený kontejner. Zde můžete zlikvidovat veškerý stavební odpad a také starý laminát. Opět není nutná žádná přeprava z vaší strany.
kladivo a lepidlo

Další tipy při odstranění staré krytiny

●     Odstraňte, pokud možno, veškeré lepidlo, zbytky a jiné materiály z laminátu a jednotlivé části likvidujte odděleně.
●     Uchovejte několik neporušených zbytků starého laminátu. Takže vždy můžete mít po ruce rezervní kusy laminátu, když je třeba novou podlahu opravit.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup