Jak správně zlikvidovat laminát

Jak správně zlikvidovat laminát

Laminát nepatří do nebezpečného odpadu, ale do obyčejného odpadu. Ve vaší popelnici však určitě nebude dostatek místa hned na úplné odstranění celé staré podlahy. Aby nedošlo k likvidaci starého laminátu na několik časových etap, máte několik alternativ:
zelený kontejner

●     Odvezte starý laminát do recyklačního centra ve vašem okolí. Musíte si však tento materiál naložit a odvést sami. Předtím se pouze obraťte na dané recyklační centrum a informujte se o podmínkách a otevírací době.
●     Máte-li doma krb nebo kamna, můžete starý laminát v nich spálit. Věnujte ale pozornost tomu, které látky byly v laminátu zpracovány. Pokud se podlaha skládá pouze z dřevěných vláken a pryskyřice, můžete ho bez zaváhání spálit. Pokud však na laminátu zůstávají chemikálie a lepidlo, neměli byste ho spalovat doma.
●     Jako alternativu ke krbu či kamnům, můžete laminát také použít na gril.
●     Pokud ve svém městě obecní úřad vyzvedává objemný odpad, můžete takto starý laminát zlikvidovat. V mnoha městech existuje pravidelný objemný sběr odpadu. Informujte se, ale předem, protože laminát nemusí v některých komunitách být uznán jako objemný odpad.
●     Máte-li svou podlahu odborně vyměněnou, můžete se s danou odbornou firmou domluvit likvidaci staré krytiny. To stojí v některých případech malý dodatečný poplatek, ale ušetří vám dopravu na vlastní pěst.
●     Pokud si renovujete podlahu sami, stojí za to, pokud si objednáte smíšený kontejner. Zde můžete zlikvidovat veškerý stavební odpad a také starý laminát. Opět není nutná žádná přeprava z vaší strany.
kladivo a lepidlo

Další tipy při odstranění staré krytiny

●     Odstraňte, pokud možno, veškeré lepidlo, zbytky a jiné materiály z laminátu a jednotlivé části likvidujte odděleně.
●     Uchovejte několik neporušených zbytků starého laminátu. Takže vždy můžete mít po ruce rezervní kusy laminátu, když je třeba novou podlahu opravit.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup