Jakým chybám se vyhnout při výběru zásuvek?

Jakým chybám se vyhnout při výběru zásuvek?

Stejně jako https://www.orfa-nabytek.cz/pohovky/ mnoho jiného, i umístění vypínačů a zásuvek v interiéru i exteriéru má svá pravidla. Většina je logických, ale často na ně zapomínáme. Například nemůžete je dát v koupelně vedle umyvadla. Voda a elektřina rozhodně nejdou k sobě. Jakých chyb se lidé dopouštějí nejčastěji?
žárovka kabel

Může se to zdát jako maličkost, ale nesprávný nákup může narušit vzhled interiéru. A nesprávným umístěním se můžete dočkat toho, že některé z nich nebudete moci využít, protože budou schované za nábytkem. A v dnešní době všichni víme, že bez připojení není zábava. Chytré telefony dlouho nevydrží a přípojku na internet jistě také chcete mít na šikovném místě.

Na co myslet?

Při stavbě nebo rekonstrukci je dobré myslet dopředu. Kde bude stát pohovka a pracovní stůl? Kde si budete nabíjet telefon a kde zapojíte televizi? Pokud se nad těmito aspekty důkladně nezamyslíte před provedením, můžete se potom zlobit jen na sebe. Nejčastější chyby jsou:

  1. špatná dostupnost,
  2. nízké množství v dané místnosti,
  3. přetížení obvodu.

Každý elektrikář vám řekne, že jeden obvod obsahuje 10 zásuvek, do kterých můžete zapojit spotřebiče s maximálním výkonem 3 600 wattů. Z toho důvodu se např. na pračku dělá samostatné připojení. Prodlužovačky také nejsou řešením, protože jsou vyrobeny na 2 300 wattů.
rozsvícená kulatá žárovka

Samotný výběr

Na českém trhu najdete nespočet možností a výrobců. Mnoho z nich nabízí širokou nabídku, kde si můžete vybírat z barev, tvarů i materiálů. Unica zásuvky nejsou žádnou výjimkou. I zde najdete mnoho variant pro moderní, industriální i vintage interiéry. Nikdy ale nezapomínejte na to, že by všechny produkty měly být ve stejném stylu a ideálně ve všech místnostech stejné.

Syté barvy, klasická bílá i metalické barvy. Z toho všeho máte na výběr. Stejně tak si na trhu snadno zvolíte kulaté, oválné nebo tradiční čtvercové produkty. Barevné jsou vhodné především do dětských pokojů, které se běžně stylizují do veselých odstínů a dodá prostoru ještě více hravosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup