Kolektivní sporty – pohyb i zábava

Kolektivní sporty – pohyb i zábava

Jedná se o sporty, které jsou určeny pro skupiny hráčů. Nastupují zde proti sobě dva týmy. Výsledek hry je ovlivněn souhrou celého týmu. Pravidla her jsou jasně daná a měla by se dodržovat, pokud tedy nehrajete pouze rekreačně. Patří zde například sporty jako fotbal, basketbal, florbal, lední hokej, volejbal, vodní pólo apod. Na některé z nich se společně podíváme.

míč

Fotbal
Fotbal je velmi oblíbeným sportem světové populace. Hraje se nejčastěji na travnatém hřišti a stojí proti sobě dvě družstva, nejčastěji po jedenácti hráčích. Cílem je dosáhnout více gólů než soupeř. Brankář je jediný, který se může míče dotknout rukama.

Basketbal
Dva týmy se snaží získat co nejvíce bodů tím, že vhazují míč do basketbalového koše a zabraňují spoluhráčům, aby získali body. Týmy jsou nejčastěji po pěti hráčích. Zajímavostí je, že je dokonce zařazen na olympijských hrách a existuje i ženský basketbalový turnaj.

basketbal

Florbal
Hraje se s lehkým, dutým, plastovým míčkem a florbalkami. Cílem hry je vstřelit více gólů než soupeř. Nejčastěji se družstvo skládá z pěti hráčů a jednoho brankáře. Velmi rychlým tempem se stal také velmi oblíbeným sportem i u nás v České republice.

Lední hokej
Hraje se na ledě a jedná se o nejrychlejší sport na světě. Vznikl v Kanadě už v 19. století. Všichni hráči mají hokejky a brusle. Tým je složen z pěti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se obvykle na tři třetiny po šedesáti minutách. Hraje se s pukem, který připomíná velmi plochý válec.

Volejbal
Dvě družstva (většinou po šesti hráčích) se snaží odehrát míč na polovinu soupeře a to tak, aby se míč dotkl země. Byl založen v USA a v dnešní době už najdete týmy jak ženské tak mužské populace.

florbal

Vodní pólo
Nastupují proti sobě až třináctičlenná družstva. Princip hry je dát co nejvíce gólů
do soupeřovy branky. Hraje se v bazénu, který by měl být hluboký minimálně 1,8 m a to z důvodu toho, aby hráči nedosáhli na zem. Je považován za jeden z nejvíce náročných sportů a není se čemu divit.

Pokud byste se rádi dozvěděli více, zkuste navštívit .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup