Konopný olej pro masérské úkony

Konopný olej pro masérské úkony

Výživa se vstřebává i pokožkou

Lidé již před mnoha tisíci lety zjistili, že se živiny vstřebávají i pokožkou, naše kůže je z medicínského hlediska orgán, který je prodyšný, přijímá z ovzduší atmosférický kyslík, a pokud kůži pokryjeme vhodnou tekutou či sypkou složkou, dokáže si z ní absorbovat vše, co potřebuje. Tohoto jevu se využívá v každodenní lázeňské terapii např. v bahenních zábalech nebo solných koupelích s Epsomskou solí, a zároveň i v masážních salónech, kde je hlavním zdrojem výživy masérský olej.

konopný olej

Není však olej jako olej, a na jeho kvalitě stojí a padá úspěch nejen masérské činnosti, ale zejména buněčné regenerace. Někteří z vás si možná neuvědomují, že všechny tělesné buňky se neustále regenerují – přirozeně obnovují dle nastavení DNA, a že předčasné stárnutí není nic jiného, než degradace organismu a naše neschopnost poskytnout mu k regeneraci potřebné živiny.

Člověk se nemusí dožívat jen sta let, a navíc ve stáří trpět mnoha zdravotními problémy, je prokázáno, že lidské tělo může fungovat mnohem déle, a vypadat mladistvě i ve velmi vysokém věku. Čím tedy začít?

listy konopí

Klidně můžete začít kvalitním CBD olejem, který se lisuje za studena, a není podrobován fyzikálním a chemickým procesům ztráty některých živin. Olej můžete využívat jak pro potravinářské účely, tak i pro masáže všeho druhu. Masírovat pokožku těla lze i doma, nejlépe v rámci partnerského vztahu, děti mohou masírovat rodiče a zapomínat bychom neměli ani na seniory, jejichž pokožka je již značně opotřebovaná, a vyžaduje výživu mnohem více, než u zdravých jedinců. Velmi účinné jsou zejména reflexní masáže chodidel, díky mnoha nervovým zakončením, která jsou propojena s našimi vnitřními orgány.

Olejem to však nekončí, nezapomínejte také na další zásady správné výživy, jimiž jsou eliminace alkoholu a cigaret, pečiva z bílé mouky, bílého rafinovaného cukru, snížení množství masa ve stravě a naopak zařazení luštěnin, celozrnných obilovin, a zvýšení množství čerstvé zeleniny a ovoce.