Není cesta jako cesta

Není cesta jako cesta

Může se to zdát jako čirá science fiction, ovšem tak se dříve lidé dívali také na jiné myšlenky a vynálezy, které jsou pro nás dnes zcela běžnou součástí života.
Vědci již delší dobu hovoří o tom, že čas jakožto entita může zřejmě nabývat různých charakteristik, které by teoreticky mohly umožňovat přemisťování lidí z jednoho historického období do jiného, z jedné časové linie do linie alternativní.
Stejně jako plány o budoucím přemisťování lidí na Mars či případně jiné planety, také cestování v čase může být jednou zcela běžnou záležitostí, která nebude vzbuzovat až tak velký údiv. Něco jako třeba létání letadly budoucnosti.
žába s kufry 
Kdyby Vám tedy byla někdy někým nabídnuta možnost cestovat v čase, kam byste se nejraději vydali? Kam byste odcestovali, kdyby záleželo čistě jen na Vašem přání a představivosti?
čas utíká 
Minulost, nebo naopak budoucnost
Jste fanoušky historických filmů, knih i oblečení a rádi byste se proto dostali do míst, která znáte pouze z hodin dějepisu? Antika, renesance, nebo například Francie na přelomu 18. a 19. století? S přístrojem či technikou umožňující cesty do jiných časových období a míst by podobná přání nebyla pouze Vašimi sny, ale mohla by se docela dobře stát realitou.
Otázkou je, zda by bylo možné v podobném případě navštívit také časová období, která (z našeho úhlu pohledu) teprve nastanou. Jak delece do budoucnosti by bylo možné asi nahlédnout a měli byste
o podobný (pro někoho možná až příliš děsivý) pohled zájem? Co kdybyste v budoucnu zjistili, že lidstvo skutečně postihla katastrofa typu dopadnutého meteoritu či téměř vyhlazení? Toužili byste i přes reálnou možnost podobných rizik navštívit doby budoucí?
 
A zůstává ještě jedna otázka. Nikoli pouze určitá doba, ale také zeměpisná poloha by hráli zajisté rozdíl. Zůstali byste raději v Evropě, nebo byste se s chutí a odvahou vypravili například do středu afrického kontinentu?