Pár minut denně a vaše zdraví se vám poděkuje

Pár minut denně a vaše zdraví se vám poděkuje

Cvičení a vedení aktivního sportovního života so sebou přináší velká zdravotní pozitiva. Pokud nejste moc sportovně založený, je velmi pravděpodobné, že vás to časem doběhne na vašem zdravotním stavu. Proto je třeba, dennodenně, alespoň chvíli strávit čas sportem. Nemusíte se přece každý jeden den zničit, ale stačí trocha aktivity a změnu vašeho zdravotního stavu pocítíte na vaší náladě ihned. Nejen že se budete cítit lépe, zdravější, vy skutečně budete zdravější. V tomto článku vám představíme jednoručky a pár cviků, které s nimi můžete cvičit. Nezapomínejte ale, že sport jde ruku v ruce s vašimi stravovacími návyky, a proto pokud chcete dosáhnout lepší zdravotní stav, měli byste se stravovat vyváženě a zdravě, tedy přijímat dostatečné množství vitamínů, minerálů a podobně.

vahy v tělocvičně

Jak cvičit s jednoručkami?

Jednoručky si koupíte v jakémkoliv lepším sportovním obchodě a nejde o příliš náročnou zátěž vašeho rozpočtu. Jednoručky, jsou jednoduše řečeno činky, které jsou určeny do ruky. Můžete si pořídit klidně jednu, kterou si budete v rukou střídat, ale i dvě s nimiž budete cvičit současně. Jednoručky mají různé váhy, vyberte si váhu takovou, jaká vám nejvíce vyhovuje, zda si vyberete lehčí nebo těžší je na vás, pokud však s používáním jednoručky jen začínáte, zvolte tu z lehčích typů. Pokud již nějaké zkušenosti s cvičením máte, případně chcete dosahovat intenzivněji výsledky, zvolte si těžší. Pojďme se tedy podívat, jak je s nimi třeba cvičit. Už jsme naznačili, že můžete využívat jednu jednoručku a v rukou si je střídat, ale můžete cvičit i současně. Cvičit můžete ve stoje, v leže, ale i v sedě. S jednoručkami můžete cvičit záda, ruce, ramena, triceps, biceps, hrudník. Cvičení s nimi je všestranné a existuje velké množství typů cviků, které můžete s nimi realizovat. Pokud se chcete dozvědět konkrétní cviky s jednoručkami, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://inlive.cz/, kde najdete velké množství inspirace ke cvičení.

tělocvična

Jaká strava je vhodná?

Při stravě není třeba se příliš omezovat, stojíme si za názorem, že je třeba jíst vše ale s rozumem a při dostatečném pohybu. Vaše strava by měla být vyvážená, plná vitamínů, zdravých potravin, ale hlavně pravidelná.