Portugalsko

Portugalsko


Hlavním městem Portugalska je Lisabon. Toto kouzelné město má nejvíce slunečných dní v roce, pro je také velmi oblíbené mezi turisty. Jeho rozšiřování v 19. století způsobilo, že zde dnes žije kolem 550 000 obyvatel. V tomto období rozkvětu zde vzniklo mnoho parků i moderních kulturních zařízení. K prozkoumání zde na vás čeká mnoho proslulých historických památek, katedrál, hradů, vznešených staveb, muzeí, kouzelných částí a tajných míst.

Pro odpočinek potkáte mnoho příjemných restaurací a kaváren, které nabízejí útulné posezení. Nadchne vás také ohromný přístav a Lisabonské pobřeží. Okolní zvlněná krajina pak nabízí celou řadu přírodních parků a historických paláců. Pokud se chcete ubytovat přímo v hlavním městě, najdete zde mnoho luxusních letovisek, ale i levnějších hotelů.

Jestliže se rozhodnete dělat výlety a často cestovat po Portugalsku, nejvhodnější pro tento cíl jsou severní a jižní pobřeží, kde se nachází mnoho zajímavých míst a nádherných divokých pláží. Jejich koncentrace uchvátí opravdu každého. Pokud však máte velká očekávání z příjemného koupání v Atlantiku, budete asi zklamaní. Severní Atlantik je totiž velmi studený, a to i když slunce nad hlavou přímo praží.

Do vln se zde odváží jen ti nejotužilejší, anebo surfaři v nepromokavém neoprenu. Proto raději počítejte s tím, že se budete na pěkných plážích pouze opalovat. Pokud chcete surfování také vyzkoušet, můžete si tento sen splnit. Sjíždění vln vás naučí na každé druhé pláži. Zdejší pláže nabízejí opravdovou oázu klidu, proto jsou velmi vyhledávané, a to i přesto, že jsou mnohdy špatně přístupné.

Pokud se chcete vyhnout turistickému ruchu, zamiřte do nádherných pískovcových jeskyň Grutas de Benagil. Tyto jeskyně jsou přístupné pouze z lodi, ale věřte, že takovou vyjížďku si zapamatujete na věky.
Portské víno je symbolem Portugalska, přesto ho zdejší lidé skoro vůbec nepijí. Většina lahví se vyváží do zahraničí. V Portugalsku domorodci pijí raději typický zdejší likér, jehož receptura zůstává turistům utajena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup