Půjčka pro každého?

Půjčka pro každého?

Na trhu je v současné době přebytek likvidity a banky de facto bojují o každého nového klienta. Ovšem proti nim stojí složitá legislativa, která jim dává za povinnost důkladnou lustraci každého nového žadatele o úvěr. Přibývá tak stále více zamítnutých úvěrů, za kterými je zapotřebí hledat spíše složit nastavenou legislativu než neochotu bank půjčovat.

Štos bankovek

Nejpočetnější skupinu zamítnutých úvěrů tvoří ty od rizikových žadatelů. Ti velmi často žádají o úvěr v bankách i v případě negativního záznamu v registru dlužníků či v insolvenci. V takových případech ale banky úvěr zamítají, neboť žadatelé nejsou dostatečně důvěryhodnými. I z tohoto důvodu se řada z nich nakonec obrátí na nebankovní sektor, kde může být hračka sehnat úvěr. Nebankovní společnosti totiž dokáží těm bankovním konkurovat v celé řadě faktorů a navíc jsou k žadatelům benevolentnější. Slyšeli jste už o půjčkách pro dlužníky s exekucí Lightfinance? Zatímco v bankách by takový žadatel odešel s nepořízenou, tady na úvěr může dosáhnout. Je však zapotřebí ručit nemovitostí, která v případě nesplácení může propadnout věřiteli.

Proč vsadit na nebankovní společnost?

Rychlé spotřebitelské úvěry od nebankovních společností mnoho lidí volí v případě, kdy potřebuje rychle zafinancovat nečekané výdaje či překlenout dobu do další výplaty. Jejich výhodou je primárně rychlost vyřízení, která je ovšem do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Pro některé žadatele jsou ovšem nebankovní společnosti jedinou záchrannou stanicí na cestě před krachem.

Podpis smlouvy

Řada lidí pro půjčku raději zamíří do banky, neboť se jedná o subjekt, ve který má větší důvěru. Ovšem řada žadatelů nakonec odchází s nepořízenou. Nebankovní společnosti bychom tak neměli vnímat jako nepoctivé poskytovatele úvěrů, neboť jsou pro mnohé jedinou možností, jak si půjčit.