Sex v době menstruace

Sex v době menstruace

Znáte ten pocit, kdy se sebevíc snažíte, ale i přes vaši snahu postavit se svým pocitům čelem, si jednoduše připadáte nervózní, naštvaná na celý svět a bolavá od hlavy až k patě? Je to pocit, kdy nejste tak nějak ve své kůži a říká se mu menstruace.

V době, kdy vaše tělo přirozeně reaguje na to, že jste žena, nemáte ani pomyšlení na to, aby na vás vůbec někdo sahal a něco po vás chtěl, ovšem výjimka potvrzuje pravidlo, že zlepšit náladu, vám může i samotný sex s vaším partnerem.
žena s prázdným šálkem

Je takový sex přirozený?

Sex je přirozený v každém ohledu, věku i době. Nezáleží tedy na tom, že právě máte své dny, užít si ho můžete i tak! Pokud se na to cítíte nebo naopak cítíte, že je vám právě fyzický kontakt může spravit náladu a uspokojit vaše potřeby, neměly byste se mu bránit. Lze ho totiž aplikovat i v době, kdy se vaše tělo brání myšlence – na něho vůbec pomyslet. Vaše mysl s tím však souhlasit nemusí a věřte tomu, že se omezovat skutečně nemusíte!

Ženy se drží stanoveného pravidla

Důvod, proč některé ženy nemají ani pomyšlení na to, mít sex s jejich partnerem i v době jejich menstruace je ten, že je nepsaným pravidlem, že je sex v určité fázi ženského cyklu tabu. I díky tomu, že si většina žen myslí, že se nesmí, jich samotný akt ani neláká a brání jim v tom, být sexuálně aktivní v průběhu celého měsíce.

Nedržte se však nepsaného pravidla, které ovšem není zákonem! I sex během menstruace dokáže být příjemný, plně prožitý a náruživý, díky čemu si ho užijete i přes takzvanou překážku.
černé spodní prádlo

Odrazuje vás bolest nebo případná krev?

Pokud to nevadí vašemu partnerovi, není důvod mít obavy. V současné době se lze chránit i metodami, kdy krev ani nepostřehnete. Mít strach z bolesti skutečně není na místě. Na nepříjemnosti, které se vám odehrávají v podbřišku, si můžete vzít prášek proti bolesti, který vám utlumí přirozený průběh menstruace.

Na samotný sex však menstruace nemá žádný vliv. A jestli toužíte po tom, milovat se s vaším partnerem i v jejím průběhu, neváhejte to uskutečnit. Není to totiž nic neobvyklého.