Sledování průtoku dat skrze mobilní připojení se kvůli datovým limitům vyplatí

Sledování průtoku dat skrze mobilní připojení se kvůli datovým limitům vyplatí

Mobilní data jsou u všech českých mobilních operátorů na příděl a všichni, kdo mobilní Internet využívají, dobře ví, jak nepříjemné je počítání a hlídání limitů. Právě to je jedním z hlavích důvodů, proč sledujeme vytížení mobilní sítě. Většina programů však zobrazuje výsledky do notifikací a tam to ukrojí spoustu volného místa. S tímto problémem si poradil program Network Monitor Mini, který je umístil přímo do aplikační úrovně.
černé písmo
Program se spustí automaticky hned po ukončení nastavení a oznamuje rychlost odesílání a příjmu dat v reálném čase. Máte tedy přehled o tom, který z programů nejvíce data čerpá. V nastavení lze změnit velikost a barvu fontu, vhodné je vyzkoušet takovou velikost písma, aby šlo záznam přečíst kdykoliv podle aktuální potřeby. Program je v základní verzi dostupný zdarma, jen některá speciální pokročilá rozhraní se mohou upravit až v placené verzi Pro, ta ovšem vychází na pouhých symbolických 20 korun.
sociální značky

Statistické informace o nejvíce zatěžované aplikaci

Monitor umí zobrazovat i podrobné informace o připojení, je možné tedy mít před očima info o IP adrese, názvu sítě a typu připojení. V záložce Statistics jsou viditelná pole s názvy serverů a údaje o programech, co v danou chvíli využívají připojení k Internetu. Právě ve statistikách snadno odvodíte, které z nich jsou největšími žrouty dat.
Program Monitor Mini využijete především pro rychlé zobrazení stavu sítě a máte přehled o jejím využívání. Notifikace jsou k dispozici stále, přitom nikterak nepřekáží a nepůsobí rušivě. Hodí se právě k tomu účelu, kdy zjišťujete, zda některá z aplikací neodesílá či nepřijímá velké množství dat, a je možné pak pružně zasáhnout.  Není to sice žádný profesionální nástroj pro podrobné analyzování stavu sítě se složitými grafy, které by zabraly veškerý zobrazovací prostor, ovšem to podstatné se s ním dozvíte.
bílá káva
Aplikaci Network Monitor Mini lze stáhnout zdarma z Google Play, byla vyvinuta pro OS Android a jednorázovým poplatkem 20 korun lze dokoupit plnou Pro verzi.