Spoléhejte se v sexu na své vlastní schopnosti

Spoléhejte se v sexu na své vlastní schopnosti


Dva milující se partneři dosahují nejsilnějších sexuálních zážitků v okamžiku, kdy jsou sebevědomí, a odevzdají do sexuálního aktu celou svou osobnost. Do sexuality se promítají všechny pozitivní vlastnosti, ale také se tu projevují i ty negativní, například ve smyslu dominance či submisivity (nadřazenosti a podřízenosti), zášti, závisti, vypočítavosti a touhy po moci. Sex je vlastně takovým lakmusovým papírkem kvality jedince a většinou se tu projeví i sebemenší vztahový problém.

novomanželé v přírodě

Někteří lidé tvrdí, že v sexualitě také míváme nejvíc osobních bloků, způsobených nevhodnou výchovou v rodině, postojem ve škole, mezilidskými vztahy na pracovištích a obecně různými dogmaty a předsudky, vštípenými jako dědičný hřích. Odblokovat sexuální problémy je také někdy velmi náročné, a právě tam je důležité mít po svém boku kvalitního partnera, co je schopen nám vyjít vstříc a být nápomocný.

partnerský pár

Problémy v sexu se také mohou projevit mnoha stresovými vlivy, které se postarají o ztrátu erekce, a právě tehdy by měla partnerka nastoupit svou klidnou a empatickou povahou a pomáhat situaci řešit, nikoli napadat a zesměšňovat. Ženy také mívají dobrou intuici a dovedou lépe rozpoznat úskalí, které nabízí trh s různými preparáty, z nichž mnohé mají za cíl přinést zejména zisk, nikoli být přínosné pro samotného zákazníka. Může to být například Viagra na předpis, nebo ta nabízená na černém trhu bez lékařského předpisu. Intuitivně naladěná žena spíše rozpozná, že je třeba řešit hlavně vlastní životosprávu a zaměřit se na stresové vlivy, které brzdí tvorbu testosteronu, než se ládovat pilulkami z laboratoří.

Intuitivně zaměřené partnerky vám raději doporučí přírodní přípravky na bázi adaptogenů, které posilují tvorbu testosteronu, nastolují hormonální rovnováhu a působí i jako afrodiziakum. Do této kategorie bylin patří například Ashwagandha, Ženšen nebo Kotvičník zemní.