Stabilní ochrana před sluncem i deštěm

Stabilní ochrana před sluncem i deštěm


Trávit čas na čerstvém vzduchu, aniž byste museli chodit daleko, to je požitek, který umožňuje vaše zahrada. Když však prší, nebo příliš pálí slunce, lidé se raději schovávají do bezpečí svých domovů, a připravují se tak o drahocenný čas na čerstvém vzduchu. Řešení je přitom nasnadě. Nechte si postavit zahradní pergolu.

terasa s pergolou

Jaké je využití takové pergoly?

To záleží především na vás, a vašich prioritách, nebo zájmech. Pokud si zvolíte zastřešenou pergolu, můžete pod ní číst, odpočívat, jíst, pořádat večírky, hrát společenské hry, nebo třeba i pracovat, a to všechno hezky venku, na čerstvém vzduchu, třeba i za deště. Správně zvolená střešní krytina vám pak poskytne stín i v těch nejteplejších letních dnech, a tak si zde můžete vydechnout, nebo z pohodlí ve stínu hlídat děti, které se právě baví v bazéně.

Jak bude pergola vypadat?

Nemusíte mít strach, že by pergola designově neladila s vaším domem, nebo zařízením vaší zahrady. Po domluvě s vámi zvolenou firmou lze nechat pergolu vyrobit v takovém stylu, který vám bude nejvíce vyhovovat.

zahradní pergola

Kde bude umístěna

Umístění zahradní pergoly je jen a jen na vás. Můžete ji například nechat postavit na terase, nebo si objednat nádherný zahradní altánek, který vás před deštěm ukryje i uprostřed vaší zahrady.

Z jakého materiálu se pergoly vyrábí?

Pergoly se obvykle vyrábí ze dřeva, v kombinaci se střešní krytinou. Dřevo je pak důkladně ošetřeno, aby zvládalo snášet proměnlivé podmínky počasí všech čtyř ročních období.

Za jak dlouho bude pergola hotová?

To záleží samozřejmě na vašich požadavcích, a vytíženosti výrobce. Doba dodání se pak obvykle pohybuje mezi dvěma až čtyřmi týdny. Pokud si zvolíte kvalitu za výbornou cenu, jakou nabízejí například Pergoly Trutnov, je lepší s objednávkou neotálet, protože ti nejlepší výrobci mívají obvykle větší množství objednávek.