Tipy, na stěhování bez zbytečného stresu a nervů

Tipy, na stěhování bez zbytečného stresu a nervů

Je lepší vyhořet, než se stěhovat! Že vám toto pořekadlo není cizí? Možná už jste si stěhováním prošli a víte, co vše taková změna adresy může obnášet. Pokud však se stěhováním nemáte vůbec žádné zkušenosti a je pro vás jednou velkou neznámou, jistě se vám bude hodit několik rad a tipů, díky kterým tato akce proběhne bez větších komplikací.

Stěhování krabic

Stěhovací firmy jsou tu primárně, aby vám pomohli přestěhovat váš cenný majetek z jednoho místa na druhé. Jen málokdo ale ví, že krom toho vám pomohou s vyklizením bytu, likvidací kancelářského nábytku, demontáží, montáží nábytku a mnoho dalšího. Je však na vás, zda se rozhodnete svěřit do rukou profesionálům nebo budete vše stěhovat na vlastní pěst. Pokud jste však doposavad neměli tu možnost si vyzkoušet, jak celý proces jménem stěhování probíhá, je možná lepší přeci jenom na pomoc přizvat stěhováky. Vyklizení bytu Praha tak díky nim bude hračka.

Pokud se rozhodnete pro stěhovací firmu, alespoň měsíc předem si s nimi domluvte závazný termín. V případě, že necháte hledání až na poslední chvíli, může se stát, že vámi zvolený termín už bude obsazen. Připravte si papírové krabice a přepravky a vše začněte postupně balit. Do krabic nemíchejte věci z různých místností a po naplnění krabici odpovídajícím způsobem označte. Díky tomu pak bude orientace v haldě všech krabic přehlednější. Každou krabici je také dobré očíslovat, jednak bude mít stěhovací firma ucelenější představu o množství, které bude stěhovat a vy jistotu, že se po cestě žádná z nich nezatoulala.

Balení krabice

Pozor si dejte na křehké věci, které by se mohly po cestě poškodit. Jednotlivé kousky zabalte do novinového papíru nebo bublinkové fólie a krabici také označte slovem „křehké“, které upozorní stěhováky při manipulaci. Do jedné z krabic umístěte i nářadí pro sestavení nábytku, které se vám po příjezdu jistě bude hodit.