Vdova po vizionáři

Vdova po vizionáři

Na světě snad neexistuje člověk, který by neznal jméno Steve Jobs. Zakladatel proslulé firmy Apple, jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu, technologický vizionář. Produkty Apple patří mezi prestižní a kultovní. Jsou důkazem toho, že cena není důležitá, kvalita rozhodně ano. Produkty Apple nepatří a nikdy nepatřily mezi levné, a přesto je o ně maximální zájem.
Bohužel Steve Job zemřel po vážné nemoci v roce 2011. Firma Apple jede úspěšně dál.
I přesto, že je tolik let mrtvý, jeho jméno se přesto často skloňuje. Rozhodně více než jméno jeho manželky a dědičky. Přitom se jedná o jednu z nejbohatších žen světa.
brýle na pc 

Čtyřicátý pátý nejbohatší člověk světě

O koho se tedy jedná? Laurenne Powell Jobs je americká podnikatelka, manažerka, zakladatelka společnosti Emmerson Collective prosazující politiky podporující vzdělávání. Věnuje se také filantropickým aktivitám, podporuje spravedlnost a přírodu. Po smrti svého manžela se stává dědičkou jeho firmy a 45. nejbohatším člověkem světa. Není jen dědičkou Apple Inc., ale získala také podíl ve společnosti Walt Disney.
 iphone a jablko
Podpora nových přístupů ke vzdělání
Tato žena kromě se věnuje oblasti vzdělávání a věnovala neuvěřitelné peníze pro vytvoření středních škol s novými přístupy ke vzdělání. Důležité je změnit školní plány, učební osnovy a technologie, které mají nahradit modely starého vzdělání.
 ikony na mobilu
Seznámení v diskuzi
A jak se vlastně tato úspěšná žena seznámila se svým pozdějším manželem Stevem? Jako studentka Pensylvánské univerzity se zúčastnila jedné přednášky, kde přednášel úspěšný podnikatel a počítačový vizionář Steve Jobs. Pustila se s ním do ostré diskuze a on ji pozval na večeři. Krátce nato se stali manželé. Z tohoto manželství vzešly čtyři děti: Reed, Erin, Eve a Lisa. Je více než pravděpodobné, že o některých z nich v blízké budoucnosti uslyšíme.