Zbavte se vetřelce ve vaší hlavě

Zbavte se vetřelce ve vaší hlavě


Migréna je stav, kdy se vaše tělo brání celkovému vyčerpání. Zkrátka vám zamezí pokračovat ve vašem příliš rekordním tempu. Vysloveně vám říká: STOP! Bolestí hlavy to pouze začíná, postupně vám otupí celé tělo. Je načase ji brát vážně.


Myslíte si, že stačí naházet do sebe pár léků proti bolesti, 10 minut se studeným ručníkem na hlavě, a je po problémech? Migréna se obalamutit nenechá. Je třeba začít od začátku.
žena v tlaku


Naučte se zmírnit tempo. Neklaďte na sebe tak vysoké požadavky. Nemusíte být úspěšná v práci, zároveň být místní jedničkou v pečení, a s domácností, která svým leskem návštěvu oslepí. Naučte se rozdělit si povinnosti na ty důležité, a na ty které klidně mohou počkat. Nemusíte být zkrátka perfektní!


Řev, hádky, vztek, fňukání, děti zkrátka zlobí. Smiřte se s tím. Časem vás to otupí. Stejně je milujete J.


Do úklidu zapojte celou rodinu. Děti jistě zvládnou uklidit si svůj pokojíček sami, s vaším dohlížením. Naučte je denní zodpovědnosti, udělejte rozpis úkolů. Jezděte všichni společně na větší nákupy. Uděláte něco pro stmelení rodiny, a nemusíte se sama tahat s těžkým nákupem.
prohlížení s dítětem


V práci přesčas? Pokud to není zcela nezbytné, nechejte přesčasy na dobu, kdy děti budou větší, a nebudou vyžadovat tolik vaši péče. Peníze nejsou všechno. Zdraví je jen jedno!


Večerní psaní úloh můžete usměrnit tím, že naučíte dítko psát si úlohy sami, a vy jen zkontrolujete jeho správnost.  Nedohánějte po večerech žádné méně podstatné povinnosti. Dopřejte si ničím nerušenou bublinkovou koupel s pěnou a příjemnou hudbou. Neponocujte! Bez kvalitního spánku tělo fungovat nebude.


Volný víkend je ve znamení relaxu. Zahoďte všechny starosti a povinnosti. Vydejte se s rodinou do přírody. Mobilní telefony a tablety nechejte doma. Užijte si přírodní krásny, zahrajte si s dětmi dobrodužné hry. Uvidíte, co takový relax s vámi dokáže udělat!


Pokud budete i při zmírněném tempu a odstranění psychických potíží trpět na migrénové stavy, musíte požádat o pomoc odborného lékaře.